kuluçka ısı ve nem değerleri

Kuluçka ısı ve nem değerleri

Kuluçka makineler değerleri yani ısı ve nem çok önemlidir. Kuluçka makinesi içinde olan değerler yüksek veya düşük olması halinde kuluçka makinesi içinde bulunan gelişimde olan yumurtalar kesinlikle zarar görecektir. eğerler. kuluçka ısı ve nem değerleri çıkım alınabilmesi için çok önem taşımaktadır. Kuluçka süresinde değerlerin sabit kalmasını sağlayacak termostat ve higrostat kaliteli olmalı ve hassasiyet çok düşük olması tavsiye edilir. Kuluçka ısı ve nem değerleri gelişimde ve çıkım da kanatlı hayvanların yumurtalarına göre değişmektedir. Kuluçka zamanında ısı dereceler ve nem derecesi tablosu üzerinden kontrol edilerek kuluçka makinesini ayarlamanız gerek.Kuluçka makinesi içerisinde farklı farklı değerler oluşuyor ise bunun 2 sebebi olabilir, 1. muhtemel termostat kalitesi düşük ve ölçüm hassasiyet ölçümü çok yüksektir, 2. muhtemel kuluçka makinası kabini havalandırma yanlış yapılmıştır.

Kanatlı yumurtalar kuluçkalık döneminde farklı değerler ile çalışmamalıdır, kuluçka ısı değerler sabit kalması çok önem taşımaktadır. Efe kuluçka makineleri yedek parça bölümünde bu tür termostatlar mevcuttu ve Efe Kuluçka Makineleri garanti kapsamında satılmaktadır.

Genel olarak yaklaşık tüm yumurtalar 37.8 derecede ve 55-60 nem aralığında gelişim süresinde çalışması öngörülmüştür. Çıkım zamanı adı verilen son 3 günde ise yumurta çevirmesi durdurulur ve ısı 37.0 düşürülür, aynı anda da az fazla su vererek nemi 70-75 dereceye getirilecektir.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Bıldırcın yumurta viyolü144 bıldırcın yumurtası haznesi ile çok az yer kaplayarak çok yumurtayı gel..
22,00TL
54 tavuk yumurta tablasıYumurta tablası kuluçka makinesi yedek parçası olarak kuluçka makinesi kabi..
19,00TL
Yumurta çıkım sepetiÇıkım sepeti her türlü yumurtalara uygun olarak satılmaktadır. Yumurta çıkım se..
39,00TL
Kuluçka makinesi viyol24 kaz viyolü yatay yumurta hazneli. Kaz yumurtaları yatay kuluçka ya yatırıl..
22,00TL
Hindi yemlikHindi yemlik çeşitleri ucuz modeller satılık. Hindi yemlik sadece tavuklar için değil, ö..
36,90TL
4 kilo tavuk yemlik4 kilo tavuk yemlik ucuz fiyatlara satılık. 4 kilo tavuk yemlik tavuklar için değ..
11,90TL