kuluçka ısı ve nem değerleri

kuluçka ısı ve nem değerleri

kuluçka makineler değerler yani ısı ve nem çok önemlidir. Kuluçka makinesi içinde olan değerler yüksek veya düşük olması halinde kuluçka makinesi içinde bulunan gelişimde olan yumurtalar kesinlikle zarar görecektir. eğerler. kuluçka ısı ve nem değerleri çıkım alınabilmesi için çok önem taşımaktadır. Kuluçka süresinde değerlerin sabit kalmasını sağlayacak termostat ve higrostat kaliteli olmalı ve hassasiyet çok düşük olması tavsiye edilir. Kuluçka ısı ve nem değerleri gelişimde ve çıkımda kanatlı hayvanların yumurtalarına göre değişmektedir. Kuluçka zamanında ısı dereceler ve nem derecesi tablosu üzerinden kontrol edilerek kuluçka makinesini ayarlamanız gerek.Kuluçka makinesi içerisinde farklı farklı değerler oluşuyor ise bunun 2 sebebi olabilir, 1. muhtemel termostat kalitesi düşük ve ölçüm hassasiyet ölçümü çok yüksektir, 2. muhtemel kuluçka makinası kabini havanlandırma yanlış yapılmıştır.
Kanatlı yumurtalar kuluçkacılık döneminde farklı değerler ile çalişmamalıdır, kuluçka ısı değerler sabit kalması çok önem taşımaktadır. Efe kuluçka makineleri yedek parça bölümünde bu tür termostatlar mevcuttu ve Efe Kuluçka Makineleri garanti kapsamında satılmaktadır.

Genel olarak yaklaşık tüm yumurtalar 37.8 derecede ve 55-60 nem aralığında gelişim süresinde çalışması öngörülmüştür. Çıkım zamanı adı verilen son 3 günde ise yumurta çevirmesi durdurulur ve ısı 37.0 düşürülür, aynı anda da az fazla su vererek nemı 70-75 dereceye getirilecektir.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Yem Kırma Makinesi Yeni
Türk üretimi yem kırım Makinesi ile her türlü yem kırma işlemi yapılır. Yem kırma makinele..
2.800,00TL
Çapa Makinesi Yeni
El tipi benzinli çapa makinesiçok basit kullanışlı ve kolay taşınabilir. Çapa Makinesinde lastik tek..
3.950,00TL
Pelet Makinesi Yeni -11%
Yem pelet makinesi fiyatları sitemizde ucuz uygun fiyata mevcuttur. Mini pelet makinası satılık bizd..
3.800,00TL 3.400,00TL
tavuk suluklar Yeni
Kanatlı hayvanları için çeşitli suluklar satışlarımız şirketimiz güvencesi ile Türk Malı üretimi dir..
28,00TL
Ayaklı tavuk sulukları Yeni
Tavuk sulukları satış şirketimiz güvence ile Türk Malı üretim dir.Tavuk sulukları kaliteli birinci s..
29,00TL
Tavuk yemlikler Yeni
Çeşitli tavuk yemlikler satış yapan şirketler arasında yer alan EFE Kuluçka Makineleri güvence ..
39,00TL