.

kuluçka makinası nemlendirme sistemleri

 

Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri

 

Bu bölümde kuluçka makinası nemlendirme sistemleri nasıl yapmak gereğtiği ve neler gerekiyor ise sizlere bilgi aktarmak için bilgimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri uygulama el yapımı kuluçka maiknası kabinlerinde neler olması gerek ve nasıl yapolması lazımsa kullanıcılara kısaca anlatmak isteriz. El yapımı amatör Kuluçka makinalar kolayca üretimle imal edebilirsiniz.
 

Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri ni nem nozülü ile ayrlarsınız. Nem nozüller genelde metal kaplamalı veya sert plastik kaplamalı oluyor. Metal nem nozülü ağırlığından dolayı su haznesinin dibinde yer alacaktır. Sert plastikten üretilen nem nozülü ise hafliğinden dolayı su yüzeyinde yüzerek nem oluşturacaktır. Her iki nemlendirici kuluçka makinası içinde buhar oluşturmak için kullanılır. Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri yapacağınız makine kabin boylarına göre değişecektir. Büyük kuluçka makinası kabinine göre gerekirse ilave nem nozülü eklersiniz. Çok büyük boy kuluçka makinası kabininde ise harici bir buhar makinası ile nem sağlamakta fayda vardır. Buhar makinası ise kabinin dışında kalması gerekiyor ve bir hortum ile buharı kabin içerisine yönlendirirsiniz. 

Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri ni kullanırken kabinde yapmanız gereken oksijen hava alma deliklerini iyi hesap etmeniz gerekir. Kabin ölçülerine göre bu havalandırma delikleri uygulanmaktadır. Genelde yan duvarda her köşede 3 cm lık delikler delinir ve bu delikler makina içerisindeki nem orantısına göre açık veya kapalı tutulacaktır. Bu uygulamalar ile kuluçka makinası nem sorunları kolayca çözülecektir. Kuluçka makinası nem sorunu devam etmesi halinde lütfen teknik ekibimizden yardım alınız.

Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri
 

hakkında sorularınız olursa lütfen Efe Kuluçka Makinası™ teknik servis hizmetimizden bilgi alınız.