Menu
Sepetim

Pelet Makinesi 11 KW

Pelet Makinesi 11 KW
Pelet Makinesi 11 KW
Pelet Makinesi 11 KW
Pelet Makinesi 11 KW
Pelet Makinesi 11 KW
Pelet Makinesi 11 KW
Pelet Makinesi 11 KW
136.923,76₺

Pelet Makinesi 11 KW Hayvan yemi üretimi için kaliteli pelet makinesi. Kullanmadan önce mutlaka teknik servisten bilgi alınız. Motor YAĞI ilave etmeden çalıştırmayın. 

Kargo ücreti alıcıya aittir ve ürüne göre ücreti değişmektedir.

Pelet makinesi nedir?

Pelet makineleri yem ve benzeri gıda ürünlerini, toz veya odun tahta ağaç talaş benzeri olan ham maddelerin küçük parçalara peletler ve küçük tablet haline gelir. Bu dönüştürmeye pelet'leme işlemi denir. Peletleme işlemi sırasında toplar ile preslenerek delikli diskin arasından geçen toz halinde olan maddeyi presleyerek küçük tabletler benzeri haline dönüştürür. Basılacak olan ürün çeşitlerine göre toz talaş gibi örneğinde 300 - 400 Ton / cm2 de basınç uygulayarak tablet haline gelir ve pelet yemleriniz hayvanlara vermek için hazır olur. Yüksek basınç esnasında peleti presleyen makinesi yaklaşık 65 -75 derecelik bir ısı oluşur.

NOT: Eldivensiz ve çalışan makineye kesinlikle dokunmayınız. Kullanım öncesi mutlaka en az 20 dakika çalıştırın ve Pelet makinesi 65-70 derece ısıya ulaşmasını bekleyiniz. 

Pelet Makinesi 11 KW yapımı ve teknik mekanik özellikleri:

Yem pelet Makinesi özellikleri:

Motor gücü: 11 KW / 380 Volt ( Sanayi Elektriği )

Yem Üretim kapasitesi: 450 - 500 KG saatte.

Ağırlık: 125 KG

Malzeme ısıtma gücü: ~ 70-75 derece.

Değirmen Toplar sayısı: 2 Toplar ile çalışır. 

Ambalaj: Ahşap Kasa ile gönderim yapılır.

Özel Serisi ile pelet redüktörü. ısıl işlemli olan Pelet Presleme toplar. ısıl işlemli çok delikli olan pelet milleri. Peletlenecek ürünlere göre mevcut olan özel delikli Şekilli. Peletlenecek ürünlere göre ayarlama ve boyuta göre kesme özellik.

8 mm den başlayan ve 15 mm uzunluğa kadar pelet basma imkanı. Pelet disk çapı 4 mm ile gönderim yapılır. İsteğinize göre farklı disk çapı ile gönderim sağlanır ( Stok durumuna göre ). Özel ve sağlam kaliteli paslanmaz sac kaplama ile üretilir.

Hangi ham maddeler pelet makinesinde kullanılır?

Mısır ve benzeri, arpa ve buğday türü maddeler, her türlü tarımda ezilmiş olan atıklar gibi tahıllar ve gıdalar olabilir.

Mesela mısır veya mısır koçanı, samanı gibi, odun atıkları, kağıt atığı, yer fıstığı kabukları türleri, ayçiçeği kabuğu, yonca, çayır veya çim atıkları, arpa ve buğday kepeği maddeleri, hayvan gübresi veya tahta talaş gibi ürünler.

Bir çok biyokütle ve hayvanların yakıtları için her iki yem maddesi de de peletlenebilir. Palet çapları 3 ile 6 mm aralığında

olabilirler. Daha az düşük ısı ürünlerde beslenmesini koruyacaktır.

Genel ekstrüzyon yolu ile mikro organizmalarda parazitleri de ve hastalıkları önlemek ve tabii ki kolayca muhafaza için öldürülür.

Pelet Makinası hangi hayvanlara gübre yapar?

Kendi yeminizi kendiniz yapın düşüncesi ile yola çıkarak kuzu, keçi ve inek yemi yapabilirsiniz. Kanatlı hayvanlar için yemler, yani tavuk yemi, kaz yemi, hindi yemi, bıldırcın yemi, deve kuşu yemi, tavus kuşu yemi, koyun keçi yemi, sürüngenler için yem yapma makinesi, küçük baş hayvanlar, büyük baş hayvanlar, kümes hayvanları yem yapma pelet makinesi olarak adlandırılır.

Pelet Makinesi nasıl kullanılır izlemek için tıklayınız.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi