Menu
Sepetim

Efe Kuluçka Makinesi nasıl sıfırlanır

Efe Kuluçka Makinesi nasıl sıfırlanır

Hobi Efe Kuluçka Makinesi sıfırlamak çok kolay ve çok basittir. Tüm hobi efe kuluçka makineleri aynı teknik ile çalışır ve aynı sisteme sahiplerdir. Tüm hobi efe kuluçka makineleri otomatik ısıyı ayarlar, otomatik yumurtaları çevirir, siz sadece su ilavesi ile nem oranını dengede tutacaksınız.

Önemli NOT: Makineye her yeni yumurta yüklediğinizde ve elektrik kesintileri sonrası veya uzun zaman çalışmadığı durumda mutlaka makineyi fabrika ayarlarına getirmeniz gerekiyor, aksi durumda makine ekranda 37.8 ısı görürsünüz ama içinde ısıtma olmaz.

Kuluçka makinesi sıfırlama tekniği:

1. Makineyi çalıştırın ve ekranın yanmasını bekleyin.

2. Makine dijital ekranında bulunan " + " ve " - " ( up ve down + ve - olarak ta geçer ) düğmelerine aynı anda uzun basılı tutun.

3. Sinyal sesini duyunca bırakın ( ekranda komple 8888 görünür )

4. Kuluçka makinesi gün sayacı sıfırlanır ve fabrika ayarlarına gelmiş olacak. Isı otomatik 37.8 derece ısıya ayarlar, siz ısı ayarı yapmıyorsunuz.

5. Beyaz olan kaz Kuluçka Makineleri kontrol panelinde üzerinde kanatlı programları var, hangi kanatlı seçerseniz o kanatlı programı otomatik çalışacaktır. Altta olan kuluçka makinesi şemasına göre kurulumu yapmanız gerekiyor, makine içerisinde suluk, yemlik, su ilave şişesi gibi parçalar kalmayacaktır. Serum sistemi şeklinde çalıştırmak istiyorsanız serumun ucundaki iğneli parçayı makinenin çevirme motoru yanındaki hava deliğinden geçirerek makine gövdesinin ortasında olan yuvarlak su haznesi içine yerleştirin ve diğer ucu bir şişeye takarak yukarıda su yavaş damlayacak şekilde asın.

6. Başka hiç bir ayar yapmayınız ve yapılmaz.

7. Alarm susturmak: " - " düğmesine kısa basıp bırakın.

8. Kontrol amaçlı çevirme dönüyor mu veya dönmüyor mu + düğmesine kısa basıp bırakın. 

Bu işlem sonrası makine kapağı son 3 güne dek açılmaz ve sadece nem oranına göre 45-55 arasında olacak şekilde su ilavesi yapılır. Kanatlı cinslerine göre gelişim süresi değişebilir, farklı kanatlı yumurtaları yüklediğinizde mutlaka tüm yumurtaların çıkım günleri aynı denk gelmesi gerek.

Son 3 günde ne yapmam gerek?

Çıkım süresi kuluçka makinesi ısı ayarı 37.2 ye ayarlanır ve otomatik olarak nem 65-70 lere yükselecektir. Isıyı düşürmek nasıl yapılır? Makinede bulunan " SET " düğmesine 1 kez kısa basıp bırakın, 37.8 ekranda yanıp sönecektir, " - " düğmesi ile 37.2 dereceye indirin ve tekrar " SET " kısa basıp bırakın, makine ısı ayarını hafızaya almıştır. Nem kontrolü olan EFE Serisi nem ayarlamak için " SET " bir kez daha kısa basıp bırakın " HH " yanıp sönecektir ve " - veya + " ayarlayarak hafızaya alması için tekrar " SET " kısa basıp bırakın.
Son olarak yumurtaları çıkım sepetine serbest olarak yatırın ve makine kapağını kapatıp makine çalışmaya devam edecektir. Makine modeline göre viyol değişken olacaktır ama her makinede işlem aynıdır.

Her yeni yumurta yüklemede ve elektrik kesintileri sonrası makineyi sıfırlama nız gerekiyor. Yeni yumurta yüklemede sıfırlamaz sanız bu kez makine 37.2 derece ısı ile çalışacaktır ve yumurtaların içinde civciv gelişimi olmayacaktır. Elektrik kesintileri sonra makine kendisini korumaya alabiliyor ve ısıtma olmayacaktır.

Hobi Kaz Kuluçka Makinesi 36 lık ve 60 lık kurulum şeması: