kuluçka ısı ve nem değerleri

Kuluçka ısı ve nem değerleri

Kuluçka makineler değerleri yani ısı ve nem çok önemlidir. Kuluçka makinesi içinde olan değerler yüksek veya düşük olması halinde kuluçka makinesi içinde bulunan gelişimde olan yumurtalar kesinlikle zarar görecektir. eğerler. kuluçka ısı ve nem değerleri çıkım alınabilmesi için çok önem taşımaktadır. Kuluçka süresinde değerlerin sabit kalmasını sağlayacak termostat ve higrostat kaliteli olmalı ve hassasiyet çok düşük olması tavsiye edilir. Kuluçka ısı ve nem değerleri gelişimde ve çıkım da kanatlı hayvanların yumurtalarına göre değişmektedir. Kuluçka zamanında ısı dereceler ve nem derecesi tablosu üzerinden kontrol edilerek kuluçka makinesini ayarlamanız gerek.Kuluçka makinesi içerisinde farklı farklı değerler oluşuyor ise bunun 2 sebebi olabilir, 1. muhtemel termostat kalitesi düşük ve ölçüm hassasiyet ölçümü çok yüksektir, 2. muhtemel kuluçka makinası kabini havalandırma yanlış yapılmıştır.

Kanatlı yumurtalar kuluçkalık döneminde farklı değerler ile çalışmamalıdır, kuluçka ısı değerler sabit kalması çok önem taşımaktadır. Efe kuluçka makineleri yedek parça bölümünde bu tür termostatlar mevcuttu ve Efe Kuluçka Makineleri garanti kapsamında satılmaktadır.

Kuluçka makinesi sıcaklığı kaç derece olmalı? Genel olarak yaklaşık tüm yumurtalar 37.8 derecede ve 55-60 nem aralığında gelişim süresinde çalışması öngörülmüştür. Çıkım zamanı adı verilen son 3 günde ise yumurta çevirmesi durdurulur ve ısı 37.0 düşürülür, aynı anda da az fazla su vererek nemi 65-70 dereceye getirilecektir.

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Köstebek kovucu nasıl çalışır? Etkili olmasını istediğiniz alanın ortasını tespit ederek köstebek ci..
94,90TL
5 diskli buhar nozülü AC-36 volt adaptör ile çalışıyor ve Adaptör ile satılıyor. Ayrıca 5 disk göbek..
1.190,00TL
3 seramik göbekli ( diskli ) nem nozülü AC 36 volt adaptör ile satılıyor. Ayrıca 3 göbekli nem nozül..
990,00TL
Avokado kolay ve darbesiz ağaçtan toplamak için çeşitli makineler ve yöntemler icat edilmiştir. Avak..
89,00TL
3 KW Yem Pelet Makinesi Out Of Stock
yem pelet makinesi fiyatları sitemizde ucuz uygun fiyata mevcuttur. Ticari model odun veya saman pel..
7.890,00TL
Senkronize düşük voltajlı 12 Volt 2.5/3 rpm motor'lu. 12 volt senkron motor termostat veya zamanlayı..
85,00TL