Menu
Sepetim

kuluçka makinası nemlendirme sistemleri

Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri

Bu bölümde kuluçka makinası nemlendirme sistemleri nasıl yapmak gerektiği ve neler gerekiyor ise sizlere bilgi aktarmak için bilgimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri uygulama el yapımı kuluçka maiknası kabinlerinde neler olması gerek ve nasıl yapılması lazımsa kullanıcılara kısaca anlatmak isteriz. El yapımı amatör Kuluçka makinalar kolayca üretimle imal edebilirsiniz. Kuluçka Makinesi içerisinde nem veya buhar üreten kazan sistemleri ile nem oluşturma imkanınız var.

Kuluçka makinesi nemlendirme sistemleri ni nem nozülü ile ayarlarsınız. Nem nozüller genelde metal kaplamalı veya sert plastik kaplamalı oluyor. Metal nem nozülü ağırlığından dolayı su haznesinin dibinde yer alacaktır. Sert plastikten üretilen nem nozülü ise hafifliğinden dolayı su yüzeyinde yüzerek nem oluşturacaktır. Her iki nemlendirici kuluçka makinası içinde buhar oluşturmak için kullanılır. Kuluçka makinası nemlendirme sistemleri yapacağınız makine kabin boylarına göre değişecektir. Büyük kuluçka makinası kabinine göre gerekirse ilave nem nozülü eklersiniz. Çok büyük boy kuluçka makinası kabininde ise harici bir buhar makinası ile nem sağlamakta fayda vardır. Buhar makinesi ise kabinin dışında kalması gerekiyor ve bir hortum ile buharı kabin içerisine yönlendirirsiniz. 

Kuluçka makinesi nemlendirme sistemleri ni kullanırken kabinde yapmanız gereken oksijen hava alma deliklerini iyi hesap etmeniz gerekir. Kabin ölçülerine göre bu havalandırma delikleri uygulanmaktadır. Genelde yan duvarda her köşede 3 cm lık delikler delinir ve bu delikler makina içerisindeki nem orantısına göre açık veya kapalı tutulacaktır. Bu uygulamalar ile kuluçka makinası nem sorunları kolayca çözülecektir. Kuluçka makinası nem sorunu devam etmesi halinde lütfen teknik ekibimizden yardım alınız.​

Kuluçka makinesi nemlendirme sistemleri

hakkında sorularınız olursa lütfen Efe Kuluçka Makinesi™ teknik servis hizmetimizden bilgi alınız.