Menu
Sepetim

Kuluçka Makinesi yapımı

Kuluçka Makinesi yapımı

Kuluçka makinesi yapımı şirketimiz EFE Kuluçka Makineleri tarafından hizmete sunulan yedek parçalarla imkan bulabilirsiniz.

Şirketimiz EFE Kuluçka Makineleri sizlere 3 farklı ekonomik termostat, hobi amaçlı termostat veya profesyonel kuluçka makineleri için ihtiyacınıza göre ucuzdan pahalıya makine yapımı için termostatlar sunuyor.

Kuluçka Makinesi yapımı

için gereken motorlu çevirme viyolleri 8 yumurta ile 63 yumurta aralığında kabini niz ölçülerine göre sitemizden satın alabilirsiniz. Viyol çevirme motorları 3 çeşittir:
1. Motor seçeneği: 2.5/3 rpm olan 220 volt elektriğe bağlanırsa sürekli hızlı şekilde dönecektir ve mutlaka zamanlayıcı gerektirir yada bizim 2 seçenekli termostatlarda bağlanır ve her 2 saatte 15 saniye termostat elektrik vererek gerek turunu tamamlar.
2. Motor seçenek: 1/240 rpm olan motor direk olarak 220 Volt ile çalışır. Bu motor gözle görünmez hızla dönerek turunu tamamlar ve her hangi bir timer veya zamanlayıcı ya ihtiyaç duymaz.
3. Motor ise: 14 Watt gücünde 2.5/3 rpm ortadan şaftla ve ticari büyük kuluçka makineler için kullanılır. Mutlaka bir zamanlayıcı gerektirir veya EFE Kuluçka Makineleri sitemizde bulunan otomatik ful kontrollü ticari termostat benzeri ile kullanılıyor.

Kuluçka Makinesi yapımı için ısıtıcı çok önemli bir araçtır. Biz bu ısıtıcıları çelik rezistanslar ile çözdük ve termostat ısıyı kestiği an itibariyle rezistans ısıyı hemen kayıp etmediğinden kabin içindeki ısı kaybı anlık olmaz. Sitemizin aksesuar bölümünde kabin büyüklüğüne göre 50 Watt ile 500 Watt rezistans seçeneği mevcuttur.

Kuluçka Makinesi yapımı nda kabin içerisindeki nem sağlayıcı büyük bir rol alması önemle duyurulur. EFE Kuluçka Makineleri nem kazanı içine nem rezistansı kullanarak dışarıdan soğuk buhar üfleyen buhar makinelerini rafa kaldırmıştır. Buhar makinesi soğuk buharı verdiğinde kabin içinde anlık soğumalar oluşmaktadır ve bu durum civciv gelişimine zarar vermektedir.
Kuluçka Makinesi yapımı yukarıda saydıklarımızla bitmiyor, Kuluçka Makinesi yapımı için farklı fanlar ihtiyacınız vardır. Şirketimiz bünyesinde çok çeşit fan seçenekleri her türlü kuluçka makineleri kabinleri için mevcuttur. 6 cm kare fan dan 170 cm 170 cm lık yaprak fan çeşitleri değişik ölçülerde mevcuttur. Kuluçka yapımı şeması nerede bulunur?

Kuluçka Makinesi yapımı

deyince aklınıza ilk önce EFE Kuluçka Makineleri gelsin, bize sormadan Kuluçka Makinesi yapımınıza başlamayın, önemli bilgileri bizden edinin ve öyle kuluçka makinesi yapmaya başlayınız ve kuluçka makinası kullanımı için bizden destek alınız.

Kuluçka makinası ile alakalı bazı sorular ve cevaplar hazırladık:

Köpükten kuluçka makinesi yapımı olur mu? Evet olur ama kabine göre hava sirkülasyon delikleri orantılı olmalıdır.

Kuluçka makinesi yapımı için gerekli malzemeler nelerdir? Kabin, fan, dijital termostat, otomatik çevirme tepsisi ( viyol ) ısıtıcı rezistans, ısı ve nem sensörleri.

Basit kuluçka makinesi yapımı oluyor mu? Evet, basit şekilde yapma imkanı var.

El yapımı kuluçka makinası fiyatları ne kadar olur? Genelde hazır satılan makinelerden daha pahalı olacaktır.

Kuluçka makinesi nasıl yapılır resimli anlatım nerede bulunur? Genelde farklı sitelerde araştırarak görsel fikirler bulunur.