kuluçka makinesinde nem nasıl sağlanır

Kuluçka makinesinde nem nasıl sağlanır?

Kuluçka makinesi nem konusu civciv gelişimde ve çıkımda en önemli olan değerlerdir. Önemli olan kuluçka makinesi içinde nem düzgün sağlanmasıdır ve nem bilgisini gösteren bir higrostat veya halk dilinde denen bir nem ölçer olmasıdır. Kuluçka makinesi içinde nemi paylaştırmak ve dağıtmak mutlaka bir fan ile yapılmalıdır. Kuluçka nem üreten kazan ile nem üretmek mümkün. Düzgün Kuluçka Makinası kullanımı nem oluşturma ile başlar.

Kuluçka makinesinde nem nasıl sağlanır diye çok sorular ve az sayıda cevaplar vardır.

Kuluçka makinesi nem konusu en basit çözümü ful otomatik bir termostat ile çok basit şekilde çözülecektir. Termostat sizlere kuluçka makinesi içindeki nemi okuyarak dijital ekranda göstermeye yardımcı olacaktır. Bazı termostatlarda otomatik nem ayarlama veya dengeleme yoktur. Sadece nemi gösteren termostat ile yapacağınız durum şu: Kuluçka makinesi içerisine küçük bir kaseye su koyarak nem oluşturması için eklersiniz, genelde bu kase tabanda olur. Küçük boy kuluçka makinelerinde bu kasede nem üretmek için bir ürüne gerek yok çünkü makine içerisinde olması gereken sıcaklık 37.8 sağlanınca nem doğal olarak % 55-60 arası olacaktır.

Yüksek yumurta kapasiteli kuluçka makinesi nem oluşturmak için çeşitli imkanlar sunarız.

  1. Nem Nozülü çeşitleri kullanılır. Efekulucka.com sitemizde 2 farklı seçenek mecuttur, 5 Volt veya 24 Volt.
  2. Nem rezistansı çeşitleri kullanılır, web sitemizde 200 Watt, 300 Watt veya 500 Watt çelik nem rezistansları mevcuttur ve 200 Volt ile çalışırlar.
  3. Buhar üretme makinası çeşitlerinde nem üretiminde kullanabilirsiniz ve bu cihazlara hortum bağlanarak makine içine buharı dağıtırsınız.

Yukarıda adı geçen nem üretme ürünleri Efe Kuluçka Makineleri ™ üretiminde de kullanılmaktadır ve otomatik kontrol paneller imizin çoğuna uygundur. 

Kuluçka makinesinde nem nasıl sağlanır sayfamızda verdiğimiz bilgiler ile civciv leriniz kuluçka makinesi içerisindeki nem düzgün sağlanarak çok rahat gelişir ve rahat çıkım lar olur. Nem civciv çıkımı için çok önemli olduğu artık anlaşılmıştır. Kuluçka makinesi almak istediğinizde mutlaka nem sağlayıcı otomatik olmasına dikkat ediniz. Kuluçka makinesi nem dersi umarız sizlere geniş kapsamlı bilgiler vermiştir. Efe kuluçka makineleri sizlere otomatik nem dengelemeli makinalar satış larıda yapmaktadır.

Kuluçka makinesinde nem nasıl sağlanır

sayfamız ile sizlere şimdiden bol ve bereketli çıkımlar dileriz.

Bıldırcın yumurta viyolü144 bıldırcın yumurtası haznesi ile çok az yer kaplayarak çok yumurtayı gel..
22,00TL
54 tavuk yumurta tablasıYumurta tablası kuluçka makinesi yedek parçası olarak kuluçka makinesi kabi..
19,00TL
Yumurta çıkım sepetiÇıkım sepeti her türlü yumurtalara uygun olarak satılmaktadır. Yumurta çıkım se..
39,00TL
Kuluçka makinesi viyol24 kaz viyolü yatay yumurta hazneli. Kaz yumurtaları yatay kuluçka ya yatırıl..
22,00TL
Hindi yemlikHindi yemlik çeşitleri ucuz modeller satılık. Hindi yemlik sadece tavuklar için değil, ö..
36,90TL
4 kilo tavuk yemlik4 kilo tavuk yemlik ucuz fiyatlara satılık. 4 kilo tavuk yemlik tavuklar için değ..
11,90TL